Styczeń 2013

Wiadomości styczeń 2013

 

25.01.2013r.
NIEDOBÓR WITAMINY B12 powoduje anemię
Witamina B 12 nazywana jest też kobalaminą lub „czerwoną witaminą”. Jako syntetyczny związek złożony kobaltu – cyjankobalamina sprzedawany jest w aptekach jako wit. B 12. Witamina B12 należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie i jest skuteczna nawet w małych dawkach.
Więcej...

16.01.2013r.
Rak prostaty - będzie go coraz więcej
Każdego roku w Polsce notuje się dziewięć tysięcy zachorowań na raka prostaty. Jak walczyć z tym nowotworem?
Więcej...

14.01.2013r.
Nowotwory pierwszą w Polsce przyczyną zgonów przed 65. rokiem życia
Poprawa skuteczności leczenia raka w Polsce staje się wyzwaniem dla całego narodu - alarmuje Polskie Towarzystwo Onkologiczne.
Więcej...

07.01.2013r.
Sprawdź, co pijemy w oranżadzie
Nic bardziej nie smakuje dzieciom, niż to co słodkie i kolorowe. Czerwona lub żółta oranżada to wręcz wymarzony ich napój. Dorosłym z kolei przypomina smak z dzieciństwa. Tymczasem okazuje się, taka oranżada jest bardzo niezdrowa, a nawet groźna dla naszych pociech.
Więcej...

07.01.2013r.
Suplementacja witaminy D korzystna u chorych na cukrzycę
U chorych na cukrzycę obserwuje się niski poziom witaminy D. Uzupełnianie jej niedoborów może przyczynić się do poprawy profilu metabolicznego tych pacjentów.
Więcej...

07.01.2013r.
Suplementy diety dla dzieci - kiedy potrzebne?
Polacy wydają rocznie 100 mln zł na suplementy diety dla dzieci do 3. roku życia. Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia, suplementy dostaje od rodziców co trzeci maluch.
Więcej...

02.01.2013r.
Weszła w życie nowelizacja ustawy o paszach
Od 1 stycznia 2013 r. obowiązuje znowelizowana ustawa o paszach. Nowe przepisy umożliwiają w kolejnych latach - do 1 stycznia 2017 r. - wykorzystywanie w żywieniu zwierząt pasz genetycznie zmodyfikowanych.
Więcej...

12.12.2012r.
Suplementy diety potencjalnie niebezpieczne dla kobiet
Czy odważyłbyś się zażywać produkt, który nie został przebadany przez naukowców i nie przeszedł odpowiednich testów klinicznych? Czy zdecydowałbyś się na przyjmowanie tabletek, jeśli nie wiesz, jak reagują z lekami, które bierzesz na co dzień? A czy zaryzykowałbyś używanie substancji, która nieodpowiednio dawkowana może zwiększać ryzyko zachorowania na raka? Wielu z nas robi to każdego dnia.
Więcej...

12.12.2012r.
Cudowna moc jaj
Skorupka, żółtko i białko. Niby niewiele, ale to tylko pozory. Naukowcy z Wrocławia udowodnili, że jest w nich znacznie więcej, np. leki.
Cały tekst

3.12.12r.
"Washington Post" obnaża nieuczciwość naukowców. Koncerny farmaceutyczne finansują niezależne badania
Dziennikarze "Washington Post" postanowili przyjrzeć się temu, jak powstają publikacje w prestiżowym magazynie medycznym "New England Journal of Medicine". Okazało się, że aż 82 proc. tekstów opublikowali tam autorzy utrzymujący związki z koncernami farmaceutycznymi.
Więcej...

 

Przygotowaliśmy dla Państwa poniżej zastawienie wszystkich naszych linków.

Cieszymy się z możliwości powitania Państwa już wkrótce na naszych stronach Twitter-, Facebook- i YouTube

Z najlepszymi życzeniami

Fundacja Zdrowia Dr Ratha

 

Dr. Rath Health Foundation, Sourethweg 9, NL-6422 PC Heerlen, Holandia
www4pl.dr-rath-foundation.org | info.line-pl@dr-rath-foundation.org | tel. 0031 457 111 116