Dr. Rath Health Foundation - Responsibility for Health, Peace and Social Justice
Fundacja Zdrowia Dr Ratha - nowości 29 sierpnia 2013

Kwestionariusz Ankiety I

Szanowni Konsultanci,
Przesyłamy wiadomości i jednocześnie przypominamy o pierwszej części kwestionariusza ankiety, który należało wypełnić do 30 sierpnia. W związku z małą ilością przesłanych ankiet przedłużamy termin nadsyłania odpowiedzi do 15 września. Państwa odpowiedzi są konieczne, aby ułatwić i usprawnić naszą współpracę.

Skrócone godziny pracy Przedstawicielstwa w Warszawie

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w dniach od 02.09 do 04.09 biuro w Warszawie będzie nieczynne, natomiast od 05.09 do 17.09 będzie czynne od 9:00 do 14:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wiadomości wrzesień 2013

01.08.2013 r.
MANIPULACJE MONSANTO W SPRAWIE GMO
W 2012 r. w czasopiśmie Food and Chemical Toxicology opublikowano wyniki badań pod kierownictwem prof. Gillesa-Erica Séraliniego (Uniwersytet Caen we Francji). Badania te były przeprowadzane na grupie 200 szczurów przez 2 lata. Jedna grupa szczurów karmiona była żywnością niemodyfikowaną genetycznie (tzw. grupa kontrolna), a druga żywnością GMO. Badanie dało alarmujące wyniki w postaci guzów nowotworowych oraz zgonów, lecz Komisja Europejska i jej organ ds. bezpieczeństwa odmawia podjęcia działań, które uwzględniłyby wyniki tych badań. Firma Monsanto przeprowadzała w 2004 r. własne badania nieszkodliwości kukurydzy NK603, lecz trwały one zaledwie 90 dni. Badania prof. Séraliniego ukazały, iż pierwsze guzy pojawiały się dopiero w okresie 4 – 7 miesięcy od rozpoczęcia badań. Alarmujące efekty nie były widoczne przez pierwszych 90 dni, czyli w okresie, w którym Monsanto i przemysł agrochemiczny prowadzi większość swoich testów.
Więcej...

05.07.2013 r.
Glaxo płaciło lekarzom? CBA sprawdza
''Byliśmy nakłaniani do korupcji'' - napisał łódzki pracownik firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline do warszawskiej centrali.
Więcej...

04.08.2013 r.
FDA: paracetamol i inne leki przeciwbólowe mogą doprowadzić do wysypek a nawet śmierci
Food and Drug Administration wydała ostrzeżenie, że Tylenol firmy Johnson&Johnson, zawierający paracetamol może wywoływać wysypki i inne poważne objawy skórne. Ostrzeżenie dotyczy także innych leków przeciwbólowych, w tym niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Więcej...

25.07.2013 r.
Co znajduje się w torebce herbaty?
Tanie torebki herbaty mogą szkodzić zdrowiu – dowodzą brytyjscy naukowcy, którzy przebadali kilka sprzedawanych w supermarketach marek. Okazuje się, że ekonomiczna cena to jedyna zaleta tych produktów, wiele z nich bowiem zawiera zbyt duże ilości fluoru.
Więcej...

26.07.2013 r.
Chiny: po aferze korupcyjnej Glaxo obiecuje tańsze leki
Afera dotycząca łapówkarskiej działalności brytyjskiego giganta farmaceutycznego GlaxoSmithKline (GSK) zaczyna być omawiana w mediach w szerszym kontekście, pokazującym funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej w Chinach.
Więcej...

20 kwietnia 2013 r.
Sztafeta Życia – relacja z konferencji w Oświęcimiu
ocaleni z Auschwitz i innych obozów koncentracyjnych spotkali się z przedstawicielami Fundacji Zdrowia Dr. Ratha i gośćmi z 11 krajów. Spotkanie było kontynuacją konferencji, która odbyła się w listopadzie 2007 r., na której Fundacja Zdrowia Dr. Ratha otrzymała pałeczkę „Sztafety Życia” od tych, który przeżyli obozy koncentracyjne. Głównymi celami tegorocznego spotkania były: ocena postępów uczestników misji, by nieść pamięć o Auschwitz w przyszłość, dzielenie się swoimi doświadczeniami, a także ustanowienie nowych celów dotyczących globalnego Ruchu Życia. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami filmowymi z konferencji:
http://www4.dr-rath-foundation.org/THE_FOUNDATION/movement_of_life/index.html

02.08.2013 r.
NSA: sanepid nie może karać grzywną za nieszczepione dziecko
Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że sanepidy nie mają kompetencji, by nakładać na rodziców grzywny, które przymusiłyby ich do szczepień dzieci. Może to uczynić jedynie wojewoda - informuje "Gazeta Wyborcza".
Więcej...:

02.08.2013 r.
Pleśń, robaki i larwy w jedzeniu, które kupujemy
Spleśniały krem w eklerkach, robaki w bakaliach czy kawa mielona z opiłkami żelaza. Na takie "niespodzianki" narażeni są polscy konsumenci. Producenci żywności nie zawsze dbają o jej najwyższą jakość. Najlepiej o tym świadczą kontrole inspekcji sanitarnej, które co chwila ujawniają obrzydliwości w jedzeniu.
Więcej...

01.08.2013 r.
Pięć powodów, dla których trzeba jeść borówki
Borówka czarna to prawdziwy kulinarny symbol lata. Zajadając się nimi, nie myślimy zazwyczaj o tym, jak rewelacyjnie wpływają na nasz organizm. Poznajcie pięć zdrowotnych właściwości czarnej jagody.
Więcej...

Dr. Rath Health Foundation

Dr. Rath Health Foundation
Sourethweg 9 | 6422 PC Heerlen
Holandia

Phone: +31 457 111 226
Fax: +31 457 111 229

E-Mail: contact@dr-rath-foundation.org
Website: www4pl.Dr-Rath-Foundation.org

Prosimy znaleźć nas na:

Jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości, napisz do nas na adres
info.website@dr-rath-foundation.org