Dr. Rath Health Foundation - Responsibility for Health, Peace and Social Justice
Fundacja Zdrowia Dr Ratha - nowości 15 sierpnia 2013

Zdrowa tkanka łączna dzięki mikroskładnikom odżywczym

„Mam słabą tkankę łączną!” – to żałosne westchnienie słyszy się często z ust kobiet, które denerwują się z powodu pomarańczowo zabarwionych rozstępów na skórze – cellulitu. Z niepokojem obserwują objawy zwiotczałej tkanki łącznej: rozstępy, zgrubienia, pofałdowania skórne. Często to pojęcie – słaba tkanka łączna- stosuje się również w kontekście skłonności do powstawania żylaków, hemoroidów, czy nawet przepukliny. Te problemy zdrowotne przedstawiają jednak tylko ułamek możliwych schorzeń, których przyczyną może być osłabiona tkanka łączna.

Więcej...

Wiadomości sierpnia 2013

30.07.2013 r.
Uwaga! Ta pasta truje dzieci
Uwaga rodzice! Pasta do mycia zębów dla dzieci DentaPlus o smaku truskawkowym może być niebezpieczna dla waszych pociech. Sieć Kaufland, dla której jest produkowana pasta, podejrzewa, że opakowanie może zawierać bakterie i dlatego wycofuje ze sklepów trefną partię produktu. Sprawdźcie, czy u Was w łazience nie leży ten podejrzany specyfik!
Więcej...

24.07.2013 r.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu dwie szczepionki
Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował, że wycofuje z obrotu na terenie całej Polski dwa preparaty - jeden chroniący przed wirusem zapalenia wątroby typu B i drugi chroniący przed błonicą, tężcem i krztuścem.
Więcej...

23.07.2013 r.
Zatrzymania ws. leku, który mógł zabić setki ludzi
Coraz szersze kręgi zatacza we Francji głośny skandal wokół leku dla cukrzyków "Mediator", który spowodował śmierć, co najmniej pół tysiąca osób. Zarzut korupcji i oszustwa usłyszało pięciu ekspertów, którzy uczestniczyli w dopuszczeniu na rynek tego specyfiku.
Więcej...

11.07.2013 r.
Pierre Dukan otrzymał zakaz wykonywania zawodu
Decyzja o zakazie wykonywania zawodu dla francuskiego lekarza była karą za przepisywanie pacjentom tabletek Mediator - leku uważanego za przyczynę ataków serca i zgonów.
Więcej...

08.07.2013 r.
Napoje energetyczne "energy shots" zostaną wycofane ze sprzedaży?
Napoje energetyczne w małych opakowaniach, tzw. Energy shots, powinny zostać całkowicie wycofane ze sprzedaży – twierdzi niemiecka organizacja konsumencka Foodwatch.
Więcej...

07.07.2013 r.
Obywatele NRD królikami doświadczalnymi dla Zachodu
Kilka tygodni temu hamburski „Spiegel” poinformował, że koncerny farmaceutyczne z RFN za zgodą komunistycznego reżimu, testowały na obywatelach z Niemiec Wschodnich leki bez ich wiedzy.
Więcej...

25.06.2013 r.
Nadchodzi 9000 kontroli pól kukurydzy w Polsce
Jak poinformował Główny Inspektor Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, instytucja ta w najbliższym czasie przeprowadzi serię kontroli pól kukurydzy pod kątem obecności nielegalnych zasiewów GMO.
Więcej...

20.06.2013 r.
Kosmetyki z talkiem zwiększają ryzyko raka jajnika
U kobiet, które regularnie używaj talku do ciała lub higieny intymnej ryzyko raka jajnika wzrasta o prawie 25% - ostrzegają lekarze w czasopiśmie onkologicznym "Cancer Prevention".
Więcej...

20.06.2013 r.
Jak bardzo jesteśmy uzależnieni od leków?
Najnowsze badania przeprowadzone przez Mayo Clinic z siedzibą w USA pokazują, że prawie 70% Amerykanów regularnie zażywa przynajmniej jeden lek na receptę. Do trzech najczęściej przepisywanych farmaceutyków w Stanach Zjednoczonych należą antybiotyki, leki przeciwdepresyjne oraz opioidowe leki przeciwbólowe.
Więcej...

 

Dr. Rath Health Foundation

Dr. Rath Health Foundation
Sourethweg 9 | 6422 PC Heerlen
Holandia

Phone: +31 457 111 226
Fax: +31 457 111 229

E-Mail: contact@dr-rath-foundation.org
Website: www4pl.Dr-Rath-Foundation.org

Prosimy znaleźć nas na:

Jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości, napisz do nas na adres
info.website@dr-rath-foundation.org