Założone przez dr Ratha Przedsiębiorstwo Zdrowia jest ewenementem

na skalę światową: Wszystkie zyski przekazywane są na rzecz

powszechnie uzytecznej fundacji. Więcej...

Dr. Rath Health Foundation

Najnowsze próby zdyskredytowania terapii witaminowych: Zbrodnia?

W sierpniu 1947 roku, dwa lata po zakończeniu Drugiej Wojny Swiatowej, dwudziestu czterech dyrektorów farmaceutyczno-chemicznego koncernu I.G. Farben stanęło przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Zostali oskarżeni m.in. o masowe morderstwa i zbrodnie przeciwko ludności. Po 11 miesiącach Trybunał wydał wyrok skazujący trzynastu oskarżonych pracowników I.G. Farben na karę pozbawienia wolności od osiemnastu miesięcy do ośmiu lat.
Więcej...

Dr Matthias Rath

Image of Dr. Matthias RathW roku 1994, krótko przed swoją śmiercią, dwukrotny noblista Dr Linus Pauling zwrócił się do Dr Ratha ze znaczącymi słowami: „twoje odkrycia są tak ważne, bo dotyczą milionów ludzi i zagrażają wielkim gałęziom przemysłu. Pewnego dnia mogą wybuchnąć wojny, których jedynym celem będzie zahamowanie dostępu do twoich przełomowych odkryć. Wówczas nadejdzie czas próby, kiedy będziesz musiał stanowić opór!”

Więcej...

Dr Aleksandra Niedzwiecki

Image of Dr. Aleksandra NiedzwieckiDr Aleksandra Niedzwiecki, jest przewodniczącym zarządu (CEO) i dyrektorem badań Instytutu Medycyny Komórkowej Dr Ratha w Kalifornii jak również wice-prezydentem Fundacji Zdrowia Dr Ratha i członkiem zarządu Dr Rath Education Services.

Więcej...

Newsletter archiwum

Jeżeli chcecie Państwo regularnie otrzymywać nasze bezpłatne newslwttery, kliknijcie tu, lub wyślijcie wiadomość na adres: info@dr-rath-foundation.org

Luty 2012

09-02-2012

Leki na cholesterol: mamy problem?

Zażywane przez miliony ludzi na całym świecie leki obniżające stężenie cholesterolu mogą zwiększać ryzyko cukrzycy - tak wynika z badań naukowców z USA. Eksperci jednak uspokajają: osoby chorujące na serce powinny nadal stosować te środki.
Więcej…

09-02-2012

Niebezpieczne związki lekarzy z firmami farmaceutycznymi

Ekspertów kwalifikujących leki na listę refundacyjną często sponsorują firmy farmaceutyczne – alarmuje "Rzeczpospolita".
Zdecydowana większość lekarzy, którzy opiniują leki trafiające na listę refundacyjną, wyjeżdża na szkolenia sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne - wynika z rejestru korzyści ujawnionego po raz pierwszy przez Ministerstwo Zdrowia. Dotyczy on właśnie osób biorących udział w opiniowaniu tych leków.
Więcej…

09-02-2012

Niesteroidowe leki przeciwzapalne a zawał mięśnia sercowego

Kwestia wpływu niesteroidowych leków przeciwzapalnych, powszechnie stosowanych w przewlekłych chorobach stawów, na układ sercowo-naczyniowy budzi kontrowersje, szczególnie od czasu wycofania jednego z selektywnych inhibitorów cyklooksygenazy 2.
Więcej…

09-02-2012

Te składniki kosmetyków mogą powodować raka

Parabeny, związki stosowane jako konserwanty w kosmetykach, produktach farmaceutycznych oraz żywności gromadzą się w tkance sutka i nie można wykluczyć, że mają udział w rozwoju raka piersi – oceniają naukowcy brytyjscy, na podstawie swoich najnowszych badań.
Więcej…

09-02-2012

Witamina D zmniejsza ryzyko rozwoju nietolerancji glukozy i cukrzycy typu 2?

Cukrzyca typu 2 uwarunkowana jest rodzinnie i środowiskowo. Dokładna przyczyna tej cywilizacyjnej choroby, oprócz czynników ryzyka jej rozwoju, jest niejasna. Naukowcy sugerują, że być może pewną rolę w jej etiologii pełni witamina D.
Więcej…

09-02-2012

Pokaż, lekarzu...

Szpitale wbrew prawu prowadzą listy pacjentów czekających na zabiegi. Kreują kolejki dowolnie, nie wpisując na ich początek najciężej chorych – oto wnioski z raportu Rzecznika Praw Pacjenta.
Więcej…