Założone przez dr Ratha Przedsiębiorstwo Zdrowia jest ewenementem

na skalę światową: Wszystkie zyski przekazywane są na rzecz

powszechnie uzytecznej fundacji. Więcej...

Dr. Rath Health Foundation

Badanie Instytutu Naukowego dr Ratha

Przyczyna zwiększonego ryzyka wystąpienia zawału serca u pacjentów przyjmujących blokery wapnia została zidentyfikowana: Zmniejszona produkcja kolagenu osłabia ściany tętnic

27 czerwca 2016 r., Santa Clara, Kalifornia. Badania Instytutu Naukowego dr Ratha dowodzą, że powszechnie przepisywane leki z grupy blokerów wapnia, które są stosowane w leczeniu nadciśnienia, zaburzeń rytmu serca, dławicy piersiowej czy innych chorób mogą powodować niedobór witaminy C w komórkach. Wyniki tych badań zostały opublikowane w American Journal of Cardiovascular Disease i wyjaśniają, dlaczego stosowanie tych leków wielokrotnie prowadzi do poważnych skutków ubocznych, takich jak choroby serca czy rak piersi. Najważniejszym wynikiem tego badania jest jednak to, że problem ten może zostać rozwiązany przez przyjmowanie witaminy C. Miliony lekarzy na całym świecie mogą już teraz korzystać z tej wiedzy popartej badaniami.

Zyski ze sprzedaży przepisywanych na receptę blokerów wapnia, sodu i potasu wynoszą 6 miliardów dolarów. W samych tylko Stanach Zjednoczonych blokery wapnia są na ósmym miejscu najlepiej sprzedających się leków na receptę. Leki te nazywane również antagonistami wapnia, blokują przedostawanie się wapnia do komórek. W tym celu blokują specyficzne kanały, które znajdują się na błonach komórkowych ścian naczyń krwionośnych, mięśni serca i innych tkankach.

Badania Instytutu Naukowego dr Ratha dowodzą, że leki te nie tylko blokują dostęp wapnia do komórek, ale również utrudniają wchłanianie się witaminy C. Witamina C niezbędna jest do wytwarzania się kolagenu, najważniejszej molekuły utrzymującej stabilność w ścianach naczyń krwionośnych i tkanki łącznej ogólnie. Niedobór witaminy C wpływa szczególnie szkodliwie na komórki ścian tętnic, ponieważ ich uszkodzenia strukturalne mogą prowadzić do powstawania złogów miażdżycowych, które prowadzą do ataków serca i udarów mózgu.

Z przeprowadzonych badań wynika, że testowany bloker wapnia - nifedypina, powoduje znaczące zmniejszenie produkcji kolagenu przez komórki ścian naczyń krwionośnych. Faktem jest, że blokery wapnia są przyjmowane przez miliony pacjentów cierpiących na choroby serca w celu zapobieganiu atakom serca. W rzeczywistości jednak blokery zwiększają ryzyko wystąpienia zawału serca, co jest jednym z największych problemów kardiologii.

Istotnym faktem jest, że badania Instytutu dr Ratha udowadniają, że witamina C może usunąć blokadę produkcji kolagenu przez blokery wapnia. Szczególnie skuteczny jest tutaj palmitynian askorbylu, czyli forma witaminy C rozpuszczalna w tłuszczach.

Wraz z publikacją niniejszego badania jest niemożliwym z perspektywy naukowej i etycznej polecać pacjentom chorym na serce przyjmowanie blokerów wapnia bez jednoczesnego zwrócenia uwagi na potrzebę regularnej, codziennej suplementacji witaminą C.

27 czerwca 2016 r.