Założone przez dr Ratha Przedsiębiorstwo Zdrowia jest ewenementem

na skalę światową: Wszystkie zyski przekazywane są na rzecz

powszechnie uzytecznej fundacji. Więcej...

Dr. Rath Health Foundation

 

Jak naturalnie, bez leków, zapobiegać chorobom układu krążenia?

Choroba sercowo-naczyniowa jest światowym zabójcą numer jeden. Według Światowej Organizacji Zdrowia, każdego roku uśmierca ona 17,7 miliona osób, z czego cztery na pięć zgonów spowodowanych jest złogami miażdżycowymi w tętnicach, co prowadzi do zawałów serca i udarów. Podczas gdy medycyna konwencjonalna nie jest w stanie zapobiec wzrostowi epidemii tej choroby, medycyna komórkowa dr Ratha stanowi przełom w rozumieniu podstawowej przyczyny jej powstawania. Dzięki właściwemu zrozumienia źródła problemu możliwe jest zapobieganie chorobom układu sercowo-naczyniowego, a w konsekwencji ocalenie milionów istnień ludzkich.

Czym jest miażdżyca?

Miażdżyca, nazywana również arteriosklerozą, jest chorobą, która powoduje, że w ścianach tętnic odkładają się cząsteczki tłuszczu i inne substancje. Proces ten nazywamy odkładaniem się  blaszki miażdżycowej i prowadzi to do zwężenia tętnic, do tego stopnia, że przepływ krwi przez nie może zostać niebezpiecznie utrudniony. Zatkanie tętnic wieńcowych zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca, natomiast zatkanie tętnić zaopatrujących mózg w krew zwiększa ryzyko udaru mózgu.

Medycyna konwencjonalna, jako główny czynnik ryzyka rozwoju miażdżycy podaje podwyższony poziom cholesterolu. W rezultacie, w ciągu ostatnich trzydziestu lat, przemysł farmaceutyczny na całym świecie był w stanie zbudować wielomiliardowy biznes sprzedając statyny w celu sztucznego obniżenia poziomu cholesterolu. Jak zobaczymy dalej, wysoki poziom cholesterolu nie jest przyczyną chorób układu krążenia, lecz jego konsekwencją.

PRAWDZIWA przyczyna miażdżycy

Lipoproteina(a)

Prowadzone przez ponad 25 lat badania naukowe dr Ratha wykazały, że arterioskleroza jest zasadniczo wczesną postacią szkorbutu wywołanego niedoborem witaminy C. W przeciwieństwie do zwierząt, ludzie zapadają na choroby serca, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie produkować witaminy C, oraz nie jesteśmy w stanie dostarczyć jej w wystarczającej ilości wraz z pożywieniem. Wśród wielu funkcji pełnionych w organizmie, witamina C odgrywa ważną rolę w syntezie kolagenu - kluczowej cząsteczki stabilizującej ściany tętnicy i ogólnie całą tkankę łączną.

Podczas gdy dieta człowieka zapewnia zwykle wystarczającą ilość witaminy C zapobiegającą szkorbutowi, to nie wystarcza, aby zagwarantować stabilne ściany tętnicy. W wyniku ciągłego, codziennego pompowania  mięśnia sercowego i niewystarczającego zaopatrzenia w witaminę C, w ścianach tętnicy powstają miliony drobnych pęknięć i zmian chorobowych. Następnie cholesterol i inne czynniki ryzyka wpływają na naprawę tych uszkodzeń.

Spośród wszystkich czynników ryzyka zdecydowanie najważniejszą jest cząsteczka znana jako lipoproteina(a). Lipoproteina(a), występująca głównie u ludzi i zwierząt z rzędu ssaków naczelnych. Jest ona cząsteczką naprawczą transportującą tłuszcz, który wypełnia strukturalne pęknięcia ściany tętnicy. W przypadku przewlekłego niedoboru witaminy C proces uszkadzania i naprawy tętnic staje się ciągły. Zintensyfikowanie procesu naprawczego prowadzi ostatecznie do ciężkiej miażdżycy oraz wystąpienia zawałów serca i udarów.

Prawdziwą przyczyną arteriosklerozy nie jest zatem cholesterol, ale brak witaminy C. Wynika z tego, że kluczem do zapobiegania zawałom serca i udarom jest optymalne zaopatrzenie organizmu w witaminę C i inne mikroelementy wspierające produkcję kolagenu w organizmie. Zapewnienie odpowiedniej ilości tych mikroskładników pomaga utrzymać ściany tętnicy w optymalnym stanie.

Zalecenia dr. Ratha dotyczące zapobiegania miażdżycy

Poza podstawowymi zaleceniami dotyczącymi zdrowia komórkowego, dr Rath zaleca, aby pacjenci z arteriosklerozą, lub zagrożeni stanem chorobowym przyjmowali następujące mikroelementy w zwiększonych dawkach:

Witamina C - Zapewnia ochronę i wspomaga naturalny proces naprawy ścian tętnic, pomaga  odwrócić proces gromadzenia się blaszki miażdżycowej.

Witamina E - Zapewnia ochronę antyoksydacyjną.

Witamina B6 - W połączeniu z kwasem foliowym i betainą chroni przed podwyższonym poziomem homocysteiny (czynnik ryzyka choroby wieńcowej).

Witamina D3 - Optymalizuje metabolizm wapnia i odwraca proces gromadzenia się wapnia w ścianie tętnicy.

Kwas foliowy - W połączeniu z witaminą B6 i betainą chroni przed podwyższonym poziomem homocysteiny (czynnik ryzyka choroby wieńcowej).

L-prolina - Wspomaga produkcję kolagenu, wpływa na stabilność ścian tętnic i odwraca proces budowania blaszki miażdżycowej.

L-lizyna - Wspomaga produkcję kolagenu, wpływa na stabilność ścian tętnic i odwraca proces budowania blaszki miażdżycowej.

Miedź - Wspiera stabilność ścian tętnic poprzez lepsze ustrukturyzowanie cząsteczek kolagenu.

Betaina - W połączeniu z witaminą B6 i kwasem foliowym chroni przed podwyższonym poziomem homocysteiny (czynnik ryzyka choroby wieńcowej).

Siarczan chondroityny - Wspomaga stabilność ścian tętnic, działając jako "substancja cementująca" dla tkanki łącznej.

N-acetyloglukozamina - Wspomaga stabilność ścian tętnic, działając jako "substancja cementująca" dla tkanki łącznej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat medycyny komórkowej dr. Ratha, jak również aby poznać proponowane przez niego metody zapobiegania miażdżycy, zawałom serca i udarom polecamy przeczytanie drugiego rozdziału jego książki "Dlaczego zwierzęta nie dostają ataków serca. . . tylko my ludzie!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy, jak zawsze,  o skontaktowanie się z nami.